Wielkie otwarcie laboratorium

W dniu 20 kwietnia 2018 roku otworzyliśmy centrum badawczo-rozwojowe, które pozwoli na zintensyfikowanie prac SDS Optic nad unikatową w skali globalnej technologią diagnostyki in vivo, bezpośrednio w organizmie pacjentki. Laboratorium jest podzielone na 3 obszary, a w każdym z nich będzie pracować wykwalifikowany zespół biologów, chemików, inżynierów biomedycznych oraz fizyków. Jesteśmy w trakcie rozbudowywania własnego interdyscyplinarnego zespołu a naukowcy jacy dołączają do zespołu powracają często z zagranicy, m.in. z Wielkiej Brytanii i Włoch.

„Dzięki pozyskanemu wsparciu od naszego Inwestora udało się zakupić profesjonalny i nowoczesny sprzęt laboratoryjny, w skład którego wchodzi m.in. chromatograf i system ChemiDoc do obrazowania i analizy żeli firmy Bio-Rad, zaawansowany spektrofotometr, flagowy model mikroskopu fluorescencyjnego Nikon oraz szereg urządzeń i akcesoriów podstawowego wyposażenia nowoczesnego laboratorium, w tym profesjonalny system do przechowywania komórek i tkanek w niskich temperaturach, inkubatory, autoklaw, dygestoria, wirówki i wytrząsarki. Dzięki tak profesjonalnemu wyposażeniu naszego laboratorium będziemy mogli samodzielnie prowadzić dalsze etapy prac i rozwijać naszą kluczową technologię. Takie laboratorium, z takim wyposażeniem i takimi możliwościami w zakresie rozwoju, w tym biznesowego od pierwszych dni jego działalności, to niepodważalny atut dla naszych akcjonariuszy” – opisuje Mateusz Sagan, Dyrektor ds. Rozwoju oraz Członek Rady Nadzorczej SDS Optic.

Podczas oficjalnego otwarcia zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić centrum badawczo-rozwojowe a także wysłuchać interesujących wykładów.

Zachęcamy do obejrzenia video z eventu otwarcia Centrum Rozwojowo Badawczego SDS OpticShare FB