Dr n. med. Dariusz Stencel, MBA, dołącza do zespołu SDS Optic

SDS Optic S.A. rozwija autorską platformę technologiczną inPROBE® do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym w chorobach nowotworowych, zakaźnych, wirusowych, bakteryjnych oraz grzybicznych oraz do monitorowania stanu zdrowia. Firma poinformowała, że do zespołu Spółki dołączył dr n. med. Dariusz Stencel, MBA, który objął stanowisko Medical Liaison. Będzie odpowiedzialny za kontakty Spółki z międzynarodowym środowiskiem medyczno-naukowym oraz wsparcie w procesie komercjalizacji technologii inPROBE®. Wesprze także zespół badań medycznych w realizacji badań klinicznych w zakresie procesu wprowadzenia na rynek mikrosondy optycznej do badania biomarkerów HER2-dodatniego raka piersi.

Dr n. med. Dariusz Stencel ma blisko 20-letnie doświadczenie w pracy w zespołach R&D oraz w zakresie realizacji badań klinicznych, rozwoju i wprowadzania produktów leczniczych i wyrobów medycznych na rynek oraz wdrażania strategii rozwoju firm z branży farmaceutycznej i medycznej, głównie w obszarze onkologii, hematologii i hemofilii. Współpracował z takimi markami, jak Novo Nordisk, Baxalta, Roche, Astra Zeneca czy Bayer oraz ze środowiskiem naukowym pracującym w wyżej wskazanych obszarach w Polsce, wielu krajach europejskich oraz USA, Kanadzie, Brazylii czy Japonii.

Doktor Stencel jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Przez wiele lat pracował jako pediatra, a następnie w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Poznaniu, pełniąc obowiązki klinicysty, autora publikacji, głównego badacza w badaniu klinicznym oraz nauczyciela akademickiego, w tym w oddziale anglojęzycznym. Studia MBA ukończył w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem Franklina (USA). Laureat stypendiów Children’s Medical Care Foundation, Washington, USA oraz American Center of Polish Culture, Washington, USA. W swoim dorobku naukowym ma 150 publikacji i prezentacji na największych międzynarodowych konferencjach naukowych.

Dariusz Stencel, Medical Liaison at SDS Optic– SDS Optic opracowało wyjątkową technologię o potencjale komercjalizacji w skali globalnej. inPROBE® wprowadzi na rynek zupełnie nowe podejście do diagnostyki onkologicznej. Udział w tym projekcie to ogromny zaszczyt. Tak rewolucyjne przedsięwzięcia, które pozwalają na poprawę jakości życia pacjentów i ułatwiają pracę lekarzy dają mi, jako naukowcowi, ale i menedżerowi, ogromną satysfakcję. Jestem przekonany, że wspólne działania zaowocują sukcesem nie tylko we wdrożeniu na rynek mikrosondy inPROBE® do diagnostyki HER2 dodatniego nowotworu piersi, ale także w efektywnym rozwoju pozostałych aplikacji platformy technologicznej. – mówi dr Dariusz Stencel, Medical Liaison w SDS Optic S.A.

W SDS Optic dr Stencel zajmie się przede wszystkim budową i rozwijaniem relacji ze środowiskiem medyczno-naukowym w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych (w tym z opiniotwórcami, tzw. Key Opinion Leaders), a także nawiązywaniem i zarządzaniem relacjami z firmami farmaceutycznymi i medycznymi. Doktor wesprze swoimi kompetencjami prace działu R&D przy realizacji badań klinicznych mikrosondy inPROBE® do diagnostyki nowotworów HER2+ w rakach piersi . Będzie reprezentował także Spółkę na wybranych konferencjach, kongresach i sympozjach naukowych, wspierając działania z zakresu edukacji rynku, komunikacji marketingowej oraz promocji Spółki na arenie międzynarodowej.

Mateusz Sagan, SVP, COO at SDS Optic SA– Jest nam ogromnie miło, że szeregi naszego zespołu SDS Optic zasila teraz także dr Stencel. To wybitny specjalista i doświadczony naukowiec. Jesteśmy pewni, że jego bezcenna wiedza i doświadczenie będą dla Spółki istotnym wsparciem w zakresie budowania relacji ze środowiskiem naukowym i biznesowym w naszej branży. Jego kompetencje dają nam gwarancję dalszego doskonalenia praktyk w zakresie realizacji badań klinicznych oraz komercjalizacji technologii inPROBE® poprzez skuteczną edukację międzynarodowego środowiska medycznego. – mówi Mateusz Sagan, Dyrektor Operacyjny i ds. Rozwoju Biznesu SDS Optic S.A.Share FB