• 7 marca 2024
  SDS Optic S.A. otrzymała 3 miliony euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego
  SDS Optic S.A., innowacyjna firma tworząca rozwiązania na styku biotechnologii i technologii medycznych otrzymała 3 miliony euro z EBI.

  share
 • 29 stycznia 2024
  Spółka SDS Optic S.A. uzyskała pozytywne wyniki I części badania klinicznego inPROBE®
  SDS Optic SA z raportem statystycznym po I części badania klinicznego: potwierdzenie bezpieczeństwa oraz osiągnięcie pierwszorzędowego punktu końcowego badania w zakresie określenia wstępnej korelacji zakresu stężeń mierzonych mikrosondą inPROBE® odpowiadającym ekspresji biomarkera HER2 badanego tradycyjnymi metodami (IHC/FISH).

  share
 • 16 stycznia 2024
  SDS Optic rozpoczyna pracę nowego centrum R&D w Stanach Zjednoczonych
  SDS Optic Inc. podpisała umowę z BioLabs Philadelphia LLC na wynajem przestrzeni biurowej i laboratoryjnej dla nowego centrum R&D w Stanach.

  share
 • 19 grudnia 2023
  FiBioMed awansuje prace nad platformą technologiczną inPROBE® do szybkiej diagnostyki zakażeń wirusowych
  FiBioMed rozwija platformę technologiczną inPROBE® w obszarze chorób zakaźnych. Spółka pracuje nad prototypem urządzenia do szybkiej diagnostyki zakażeń wirusowych...

  share
 • 14 grudnia 2023
  SDS Optic S.A. uzyskuje pełną niezależność w produkcji biosensorów światłowodowych
  Spółka SDS Optic zakończyła realizację kamienia milowego, wdrożyła pilotażową produkcję czujników światłowodowych i uzyskała pełną niezależność procesową w zakresie produkcji kompletnych biosensorów światłowodowych (mikrosond inPROBE). Zgodność dokumentacji procesowej, technologicznej i wytwórczej z wyprodukowaną przez SDS Optic próbą potwierdził ośrodek Orange Polska S.A.

  share
 • 2 października 2023
  EBI wesprze SDS Optic kwotą 10 mln EUR
  SDS Optic S.A., z siedzibą w Lublinie otrzymała finansowanie typu venture debt w wysokości do 10 mln euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na badania, rozwój i komercjalizację przełomowej platformy technologicznej inPROBE®.

  share
 • 27 września 2023
  Dr n. med. Dariusz Stencel, MBA, dołącza do zespołu SDS Optic
  Do zespołu SDS Optic dołączył dr n. med. Dariusz Stencel, MBA, który objął stanowisko Medical Liaison. Będzie odpowiedzialny za kontakty Spółki z międzynarodowym środowiskiem medyczno-naukowym oraz wsparcie w procesie komercjalizacji technologii inPROBE®.

  share
 • 20 września 2023
  Dzień Inwestora w SDS Optic 2023
  Zobacz podsumowanie wydarzenia Dzień Inwestora w SDS Optic S.A. Oto krótki opis tego eventu, materiały wideo, prezentacja inwestorska i transmisja z prezentacji inwestorskiej.

  share
 • 26 czerwca 2023
  SDS Optic S.A. rozpoczyna współpracę technologiczną z koncernem Philips oraz instytutem badawczo-rozwojowym CSEM
  SDS Optic S.A. rozpoczyna współpracę technologiczną z koncernem Philips (dywizja Philips Engineering Solutions), Holandia oraz instytutem badawczo-rozwojowym CSEM z siedzibą w Neuchâtel, Szwajcaria. Współpraca w ramach utworzonego konsorcjum stanowi kolejny kamień milowy, którego celem jest stworzenie komercyjnego prototypu urządzenia detekcyjnego (analizatora) inPROBE®

  share
 • 27 marca 2023
  SDS Optic S.A. ze wsparciem rządowym Republiki Federalnej Niemiec w ramach programu akceleracyjnego Medical Forge 2023


  share
 • 10 lutego 2023
  Kamień milowy: Uruchomienie linii produkcyjnej inPROBE
  Pierwsze historyczne uruchomienie linii produkcyjnej inPROBE za nami! SDS Optic S.A., niebawem będzie obchodzić 1 rocznicę debiutu na NewConnect. Na chwilę przed rocznicą miło nam poinformować o osiągnięciu kolejnego kamienia milowego w drodze do wdrożenia pilotażowej produkcji optoelektronicznych części biosensorów światłowodowych do zastosowania w mikrosondach inPROBE®.

  share
 • 3 stycznia 2023
  SDS Optic #news: Clairfield International doradcą transakcyjnym SDS Optic S.A. przy komercjalizacji inPROBE®
  Nasza Spółka podpisała umowę na doradztwo w procesie pozyskania partnera strategicznego zainteresowanego komercjalizacją platformy technologicznej inPROBE® z renomowanym podmiotem Clairfield International z siedzibą w Nowym Jorku.

  share
 • 9 grudnia 2022
  SDS Optic #news: badania kliniczne i pilotażowa produkcja mikrosondy inPROBE
  Wytrwale pracujemy nad realizacją I fazy badań klinicznych. Inżynierów pochłania pilotażowa produkcja mikrosondy inPROBE. Specjaliści do spraw jakości czuwają nad prawidłowym wdrażaniem systemu ISO oraz wymogów MDR. Spółka równolegle rozwija międzynarodową sieć kontaktów i konsekwentnie dba o utrzymanie zainteresowania inPROBE w Polsce i na świecie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

  share
 • 13 lipca 2022
  SDS Optic #news: inPROBE jako Polski Produkt Przyszłości i uruchomienie Clean Roomu
  Minęła dopiero połowa 2022 roku, a my już uruchomiliśmy Clean Room, a mikrosonda inPROBE otrzymała tytuł Polskiego Produktu Przyszłości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o bieżących wydarzeniach w Spółce, o zagranicznej promocji inPROBE oraz badaniach klinicznych.

  share
 • 1 czerwca 2022
  Podsumowanie 2021 roku w SDS Optic S.A. i zapowiedź realizacji kolejnych kamieni milowych w 2022
  Od marca tego roku Spółka SDS Optic S.A. jest oficjalnie notowana na ASO NewConnect. Właśnie opublikowaliśmy w systemie EBI nasz pierwszy w historii raport roczny za 2021 rok. To dla nas niezwykle ważny moment. 2021 rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń, którymi chcemy się z wami podzielić.

  share
 • 11 maja 2022
  SDS Optic S.A. na WallStreet 26 – największym w Polsce spotkaniu inwestorów indywidualnych
  Prezentacja SDS Optic S.A. na konferencji WallStreet już 27 maja 2022 roku o godzinie 16:30 w sali A hotelu Nosalowy Dwór. Dowiedz się więcej o Spółce!

  share
 • 19 kwietnia 2022
  SDS Optic #news: kolejne kamienie milowe i rozwój inPROBE
  Za nami pierwszy kwartał 2022 roku. Jak zapowiadaliśmy w czasie debiutu na rynku NewConnect, ten rok obfituje w wiele istotnych wydarzeń. Konsekwentnie realizujemy wszystkie założone cele Spółki i z przyjemnością ogłaszamy osiągnięcie kolejnych kamieni milowych w projekcie inPROBE - sondy światłowodowej do diagnostyki markera HER2 dodatniego raka piersi. Co dokładnie działo się w naszej Spółce?

  share
 • 11 marca 2022
  SDS Optic S.A. debiutuje na rynku NewConnect
  Lata rozwijania technologii inPROBE i miesiące przygotowań zaowocowały upublicznieniem akcji SDS Optic S.A. na rynku ASO NewConnect. Już 15 marca 2022 debiut Spółki SDS Optic S.A. na giełdzie! Możesz śledzić to wydarzenie NA ŻYWO!

  share
 • 10 lutego 2022
  SDS Optic nowym członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki [informacja prasowa]
  Informacja prasowa na temat dołączenia Spółki SDS Optic S.A. do Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF).

  share
 • 2 lutego 2022
  SDS Optic #news: aktywny przełom roku i targi Arab Health
  Na chwilę przed debiutem na rynku NewConnect nie zwalniamy tempa, udzielamy się na targach branżowych, rozwijamy i promujemy technologię inPROBE. Pozwólcie, że przedstawimy krótkie podsumowanie tego, co dzieje się w naszej Spółce.

  share
 • 29 listopada 2021
  Informacja dla akcjonariuszy oraz inwestorów SDS Optic S.A. [29.11.2021]
  2021 rok w SDS Optic S.A. łączy się z wieloma interesującymi wydarzeniami. Wśród nich jedno z najważniejszych - debiut na rynku NewConnect. Zarząd SDS Optic S.A. udostępnił właśnie świeże informacje dla akcjonariuszy oraz inwestorów.

  share
 • 19 listopada 2021
  SDS Optic #news: targi MEDICA 2021 i konferencja DxPx 2021
  SDS Optic na targach MEDICA 2021 oraz konferencji DxPx! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o naszym udziale w tych wydarzeniach.

  share
 • 23 lipca 2021
  SDS Optic S.A. pozyskuje 11mln zł w ramach oferty publicznej pre-IPO na dalszy rozwój i zmierza na giełdę papierów wartościowych.
  Jest nam niezmiernie miło powiadomić, iż Spółka SDS Optic S.A., przy wsparciu Domu Maklerskiego Navigator S.A., z sukcesem pozyskała w ramach oferty publicznej akcji 11 mln PLN, w ramach przeprowadzonej subskrypcji prywatnej pre-IPO.

  share
 • 10 lutego 2021
  Sukces SDS Optic.
  Nagroda dla najlepszej innowacji w Europie stworzonej przez kobietę
  Firma SDS Optic została laureatem konkursu Innovation Radar Prize 2020 w kategorii Women-led Innovation, prestiżowej nagrody corocznie przyznawanej przez Komisję Europejską. W ramach tego konkursu nagradzane są innowacyjne i przełomowe technologie oraz ich twórcy.

  share
 • 16 grudnia 2019
  Światowe Forum Medycyny – Medica 2019
  Medica to największe w Europie i jedne z ważniejszych na świecie targów wyposażenia i aparatury medycznej. Prezentowane są tam najnowsze rozwiązania i produkty z sektorów m.in. elektromedycyny i technologii medycznych, IT dla branży medycznej, sprzętu diagnostycznego i fizjoterapii. Ponad 5500 wystawców z całego świata w tym ponad 100 z Polski. Wśród nich SDS Optic z przełomową technologią inPROBE. Tegoroczny udział w targach Medica 2019 był dla nas wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy mogliśmy zaprezentować najnowszy projekt stoiska oraz materiałów promocyjnych. Medica to doskonała okazja by przedstawić naszą technologię specjalistom nie tylko z Europy lecz również z całego świata.

  share
 • 5 listopada 2019
  SDS Optic na kanale National Geographic
  Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zostaliśmy zaproszeni do współpracy z National Geographic oraz Ministerstwem ds. Inwestycji i Rozwoju. Seria „Polska się zmienia” to dziewięć filmów o osobach, firmach i instytucjach, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania i zmieniają Polskę. W odcinku dotyczącym zdrowia zobaczymy SDS Optic i przełomową technologię inPROBE. 
  share
 • 5 listopada 2019
  Breast Fest 2019
  Październik jest światowym miesiącem walki z rakiem piersi. W ramach jego finału w lubelskim Centrum Spotkania Kultur wraz z Stowarzyszeniem Ruch Społeczny Amazonki zorganizowaliśmy Breast Fest - czyli event poświęcony profilaktyce raka piersi. Celem było przebadanie jak największej ilości kobiet oraz edukacja w zakresie nowotworów piersi. Podczas wydarzenia Panie mogły skorzystać z bezpłatnych badań USG, mammografii, konsultacji lekarskich oraz wysłuchać interesujących paneli dyskusyjnych.

  share
 • 10 października 2019
  SDS Optic z główną nagrodą Newsweek Polska
  Redakcja „Newsweeka” przyznała nagrodę Inicjator Innowacji. Wyróżniono firmy, które już dziś zmieniają rzeczywistość. Wśród nich w kategorii Najlepszy Startup wybrano SDS Optic. Nagrodę podczas oficjalnej gali odebrał Chief Business Officer Mateusz Sagan. 

  share
 • 1 października 2019
  Euronext wybiera SDS Optic jako jedyną polską firmę do programu Tech Share
  Firma SDS Optic S.A. z Lublina jako jedyna będzie reprezentować Polskę w programie Tech Share organizowanym przez największą platformę giełdową Europy. SDS Optic znajduje się w gronie 132 firm wyróżnionych z całego kontynentu przez Euronext. Program Tech Share wystartował we wrześniu 2015 jako jedyny europejski program dedykowany dla firm technologicznych skupionych na wejściu na giełdę w najbliższej przyszłości. Corocznie do programu wybierane są najprężniej rozwijające się firmy z całej Europy

  share
 • 6 sierpnia 2019
  Dołącz do teamu SDS Optic!
  We offer opportunities for professional development and promotion. Our goal is to create a friendly working environment. Take your chance in recruitment and become a part of team working at technologies which can change future of medical diagnostics.

  share
 • 1 lipca 2019
  Roche Partnering for Innovation Summit 2019
  Roche to marka, której nie musimy nikomu przedstawiać. To właśnie w jej laboratoriach powstały przełomowe terapie, które każdego dnia ratują ludzkie życie. Działając na styku medycyny, farmacji i biotechnologii Roche wspiera również startupy i innowacje. W ramach tych działań cyklicznie odbywa się Roche Innovation Summit, gdzie zapraszane są przełomowe, innowacyjne a zarazem przyszłościowe firmy z całego świata. Jako jedyna firma z Polski mieliśmy przyjemność wziąć udział w tegorocznej edycji.

  share
 • 13 czerwca 2019
  SDS Optic wśród finalistów nagrody Money.pl w kategorii firma roku
  Podczas tegorocznej edycji Impact Cee w Krakowie po raz pierwszy ogłoszono nominowanych do Nagrody Gospodarczej Money.pl.  Wśród dziesięciu finalistów kategorii firma roku znalazło się również SDS Optic. Prestiżowe grono (m.in. CD Projekt, Eobuwie, Dom Development, Synthos, Wielton) zostało wybrane przez dedykowaną kapitułę. 

  share
 • 17 maja 2019
  SDS Optic Sp. z o.o. staje się Spółką Akcyjną
  Niniejszym informujemy, iż w dniu 17.05.2019 nastąpiło przekształcenie spółki SDS OPTIC z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę Akcyjną i rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przekształcenie w Spółkę Akcyjną jest kolejnym krokiem w dynamicznym rozwoju firmy, profesjonalizacji jej działań oraz budowania długofalowej ścieżki rozwoju i budowy wartości dla naszych Akcjonariuszy.


  share
 • 16 maja 2019
  CEBIO Forum – edycja Central Europe
  CEBio Forum ma wieloletnią tradycję. Pierwsze odbyło się w roku 2000 (wcześniej pod nazwą Bio-Forum) w Łodzi z inicjatywy prof. Tadeusza Pietruchy, biotechnologa, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ideą CEBio Forum jest wspieranie start-upów i nowoczesnych technologii z dziedziny nauk przyrodniczych

  share
 • 16 maja 2019
  Meet up Top 500 Innovators
  Dnia 8-10. maja br. odbył się VIII Meet-up Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Była to wyjątkowa okazja do spotkania reprezntatów ambasad, m.in amerykańskiej i brytyjskiej, przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedsiębiorców którzy założyli i z sukcesem prowadzą startupy.

  share
 • 16 maja 2019
  European Innovation Council Roadshow, Warszawa 2019
  W dniu 7 maja 2019 r. w hotelu Novotel w Warszawie odbyła się organizowana przez Komisję Europejską i Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE konferencja „EIC Roadshow Warsaw”. Celem wydarzenia było zaprezentowanie przedstawicielom polskiego biznesu, administracji publicznej i samorządowej oraz wszystkim zainteresowanym nowej koncepcji i oferty

  share
 • 6 maja 2019
  BIO International Convention w Filadelfii
  W ramach współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu będziemy obecni na jednej z największych konferencji biotech na świecie - BIO International Convention, która odbędzie się w Filadelfii (USA) w dniach 3-6 czerwca 2019 r. 

  share
 • 18 marca 2019
  Health Valley 2019
  W minionym tygodniu wraz z zaprzyjaźnionym Klastrem Medycyny Lubelskiej odwiedziliśmy jeden z największych eventów sektora life science & healthcare w Holandii.

  share
 • 6 lutego 2019
  LSX World Congress 6 edycja
  LSX World Congress to dwu dniowa konferencja połączona z imprezą wystawienniczą oraz strefą innowacji. Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy inPROBE uczestnikom z całego świata, nawiązaliśmy nowe kontakty biznesowe a także odwiedziliśmy CEO forum oraz bootcamp NASDAQ.

  share
 • 29 stycznia 2019
  Arab Health 2019
  Na stoisku SDS Optic prezentowaliśmy nasze rozwiązania technologiczne oraz rewolucyjny inPROBE, który spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem przez odwiedzających. Arab Health w Dubaju to najważniejsza impreza targowa w regionie Bliskiego Wschodu poświęcona branży farmaceutyczno-medycznej, odwiedzana co roku przez ponad 120 000 odwiedzających

  share
 • 27 grudnia 2018
  Bio Europe
  BIO–Europe to jedna z największych w Europie konferencji poświęconych światowemu przemysłowi biotechnologicznemu, w której uczestniczą liderzy z sektora farmacji oraz biotechnologii. Nasza technologia oraz urządzenie inPROBE zostało zaprezentowane w Polskim Hubie Biotechnologicznym zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu

  share
 • 15 listopada 2018
  Medica 2018 Dusseldorf
  W dniach 12-15 listopada byliśmy obecni na targach MEDICA, które stanowią jedno z największych wydarzeń targowo/konferencyjnych na świecie dedykowanych sektorowi medycznemu. Event był doskonałą okazją do zaprezentowania technologii inPROBE na arenie międzynarodowej.

  share
 • 11 listopada 2018
  SITC 2018
  W dniach 7-11 listopada 2018 uczestniczyliśmy w 33rd Annual Meeting & Pre-Conference Programs of the Society for Immunotherapy of Cancer (SITC). Konferencja odbyła się w w Walter E. Washington Convention Center

  share
 • 24 października 2018
  Rozdanie nagród Pulsu Biznesu
  Rozstrzygnięto konkurs Architekci Innowacji Pulsu Biznesu.Spośród ponad 140 zgłoszonych firm w 3 kategoriach wybrano 9. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż znaleźliśmy się wśród laureatów w kategorii "Wschodzące Innowacje"

  share
 • 23 kwietnia 2018
  Wielkie otwarcie laboratorium
  W dniu 20 kwietnia 2018 roku otworzyliśmy centrum badawczo-rozwojowe, które pozwoli na zintensyfikowanie prac SDS Optic nad unikatową w skali globalnej technologią diagnostyki in vivo, bezpośrednio w organizmie pacjentki.

  share
 • 21 lutego 2018
  Research Impact w Europejskim Parlamencie
  Obecność na konferencji Research Impact w Europejskim Parlamencie w Brukseli było dla nas niewątpliwym wyróżnieniem. Zostaliśmy zaproszeni przez profesora Jerzego Buzka, który pełni funkcję Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

  share
 • 22 grudnia 2017
  Innoventure inwestuje 3 miliony w SDS Optic
  Spółka SDS Optic opracowująca nowatorską mikrosondę wykorzystywaną w diagnostyce nowotworów piersi otrzymała finansowanie w wysokości 3 milionów złotych z funduszu INNOventure. Dzięki wsparciu inwestycyjnemu startup zapowiada przyspieszenie prac nad technologią, która ma o 30 procent zredukować umieralność kobiet na raka piersi.

  share
 • 17 sierpnia 2017
  Rekordowy grant z programu Komisji Europejskiej trafia do SDS
  Zaprojektowana w Lublinie, opracowywana przy współpracy z czołowymi ośrodkami w Polsce, rewolucyjna mikrosonda inPROBE do diagnostyki nowotworów piersi otrzymała 4 miliony Euro z programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020. Jest to rekordowy grant zarówno w skali naszego kraju, jak i Europy.

  share