• 16 grudnia 2019
  Światowe Forum Medycyny – Medica 2019
  Medica to największe w Europie i jedne z ważniejszych na świecie targów wyposażenia i aparatury medycznej. Prezentowane są tam najnowsze rozwiązania i produkty z sektorów m.in. elektromedycyny i technologii medycznych, IT dla branży medycznej, sprzętu diagnostycznego i fizjoterapii. Ponad 5500 wystawców z całego świata w tym ponad 100 z Polski. Wśród nich SDS Optic z przełomową technologią inPROBE. Tegoroczny udział w targach Medica 2019 był dla nas wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy mogliśmy zaprezentować najnowszy projekt stoiska oraz materiałów promocyjnych. Medica to doskonała okazja by przedstawić naszą technologię specjalistom nie tylko z Europy lecz również z całego świata.

  share
 • 5 listopada 2019
  SDS Optic na kanale National Geographic
  Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zostaliśmy zaproszeni do współpracy z National Geographic oraz Ministerstwem ds. Inwestycji i Rozwoju. Seria „Polska się zmienia” to dziewięć filmów o osobach, firmach i instytucjach, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania i zmieniają Polskę. W odcinku dotyczącym zdrowia zobaczymy SDS Optic i przełomową technologię inPROBE. 
  share
 • 5 listopada 2019
  Breast Fest 2019
  Październik jest światowym miesiącem walki z rakiem piersi. W ramach jego finału w lubelskim Centrum Spotkania Kultur wraz z Stowarzyszeniem Ruch Społeczny Amazonki zorganizowaliśmy Breast Fest - czyli event poświęcony profilaktyce raka piersi. Celem było przebadanie jak największej ilości kobiet oraz edukacja w zakresie nowotworów piersi. Podczas wydarzenia Panie mogły skorzystać z bezpłatnych badań USG, mammografii, konsultacji lekarskich oraz wysłuchać interesujących paneli dyskusyjnych.

  share
 • 10 października 2019
  SDS Optic z główną nagrodą Newsweek Polska
  Redakcja „Newsweeka” przyznała nagrodę Inicjator Innowacji. Wyróżniono firmy, które już dziś zmieniają rzeczywistość. Wśród nich w kategorii Najlepszy Startup wybrano SDS Optic. Nagrodę podczas oficjalnej gali odebrał Chief Business Officer Mateusz Sagan. 

  share
 • 1 października 2019
  Euronext wybiera SDS Optic jako jedyną polską firmę do programu Tech Share
  Firma SDS Optic S.A. z Lublina jako jedyna będzie reprezentować Polskę w programie Tech Share organizowanym przez największą platformę giełdową Europy. SDS Optic znajduje się w gronie 132 firm wyróżnionych z całego kontynentu przez Euronext. Program Tech Share wystartował we wrześniu 2015 jako jedyny europejski program dedykowany dla firm technologicznych skupionych na wejściu na giełdę w najbliższej przyszłości. Corocznie do programu wybierane są najprężniej rozwijające się firmy z całej Europy

  share
 • 6 sierpnia 2019
  Dołącz do teamu SDS Optic!
  We offer opportunities for professional development and promotion. Our goal is to create a friendly working environment. Take your chance in recruitment and become a part of team working at technologies which can change future of medical diagnostics.

  share
 • 1 lipca 2019
  Roche Partnering for Innovation Summit 2019
  Roche to marka, której nie musimy nikomu przedstawiać. To właśnie w jej laboratoriach powstały przełomowe terapie, które każdego dnia ratują ludzkie życie. Działając na styku medycyny, farmacji i biotechnologii Roche wspiera również startupy i innowacje. W ramach tych działań cyklicznie odbywa się Roche Innovation Summit, gdzie zapraszane są przełomowe, innowacyjne a zarazem przyszłościowe firmy z całego świata. Jako jedyna firma z Polski mieliśmy przyjemność wziąć udział w tegorocznej edycji.

  share
 • 13 czerwca 2019
  SDS Optic wśród finalistów nagrody Money.pl w kategorii firma roku
  Podczas tegorocznej edycji Impact Cee w Krakowie po raz pierwszy ogłoszono nominowanych do Nagrody Gospodarczej Money.pl.  Wśród dziesięciu finalistów kategorii firma roku znalazło się również SDS Optic. Prestiżowe grono (m.in. CD Projekt, Eobuwie, Dom Development, Synthos, Wielton) zostało wybrane przez dedykowaną kapitułę. 

  share
 • 17 maja 2019
  SDS Optic Sp. z o.o. staje się Spółką Akcyjną
  Niniejszym informujemy, iż w dniu 17.05.2019 nastąpiło przekształcenie spółki SDS OPTIC z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę Akcyjną i rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przekształcenie w Spółkę Akcyjną jest kolejnym krokiem w dynamicznym rozwoju firmy, profesjonalizacji jej działań oraz budowania długofalowej ścieżki rozwoju i budowy wartości dla naszych Akcjonariuszy.


  share
 • 16 maja 2019
  CEBIO Forum – edycja Central Europe
  CEBio Forum ma wieloletnią tradycję. Pierwsze odbyło się w roku 2000 (wcześniej pod nazwą Bio-Forum) w Łodzi z inicjatywy prof. Tadeusza Pietruchy, biotechnologa, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ideą CEBio Forum jest wspieranie start-upów i nowoczesnych technologii z dziedziny nauk przyrodniczych

  share
 • 16 maja 2019
  Meet up Top 500 Innovators
  Dnia 8-10. maja br. odbył się VIII Meet-up Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Była to wyjątkowa okazja do spotkania reprezntatów ambasad, m.in amerykańskiej i brytyjskiej, przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedsiębiorców którzy założyli i z sukcesem prowadzą startupy.

  share
 • 16 maja 2019
  European Innovation Council Roadshow, Warszawa 2019
  W dniu 7 maja 2019 r. w hotelu Novotel w Warszawie odbyła się organizowana przez Komisję Europejską i Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE konferencja „EIC Roadshow Warsaw”. Celem wydarzenia było zaprezentowanie przedstawicielom polskiego biznesu, administracji publicznej i samorządowej oraz wszystkim zainteresowanym nowej koncepcji i oferty

  share
 • 6 maja 2019
  BIO International Convention w Filadelfii
  W ramach współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu będziemy obecni na jednej z największych konferencji biotech na świecie - BIO International Convention, która odbędzie się w Filadelfii (USA) w dniach 3-6 czerwca 2019 r. 

  share
 • 18 marca 2019
  Health Valley 2019
  W minionym tygodniu wraz z zaprzyjaźnionym Klastrem Medycyny Lubelskiej odwiedziliśmy jeden z największych eventów sektora life science & healthcare w Holandii.

  share
 • 6 lutego 2019
  LSX World Congress 6 edycja
  LSX World Congress to dwu dniowa konferencja połączona z imprezą wystawienniczą oraz strefą innowacji. Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy inPROBE uczestnikom z całego świata, nawiązaliśmy nowe kontakty biznesowe a także odwiedziliśmy CEO forum oraz bootcamp NASDAQ.

  share
 • 29 stycznia 2019
  Arab Health 2019
  Na stoisku SDS Optic prezentowaliśmy nasze rozwiązania technologiczne oraz rewolucyjny inPROBE, który spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem przez odwiedzających. Arab Health w Dubaju to najważniejsza impreza targowa w regionie Bliskiego Wschodu poświęcona branży farmaceutyczno-medycznej, odwiedzana co roku przez ponad 120 000 odwiedzających

  share
 • 27 grudnia 2018
  Bio Europe
  BIO–Europe to jedna z największych w Europie konferencji poświęconych światowemu przemysłowi biotechnologicznemu, w której uczestniczą liderzy z sektora farmacji oraz biotechnologii. Nasza technologia oraz urządzenie inPROBE zostało zaprezentowane w Polskim Hubie Biotechnologicznym zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu

  share
 • 15 listopada 2018
  Medica 2018 Dusseldorf
  W dniach 12-15 listopada byliśmy obecni na targach MEDICA, które stanowią jedno z największych wydarzeń targowo/konferencyjnych na świecie dedykowanych sektorowi medycznemu. Event był doskonałą okazją do zaprezentowania technologii inPROBE na arenie międzynarodowej.

  share
 • 11 listopada 2018
  SITC 2018
  W dniach 7-11 listopada 2018 uczestniczyliśmy w 33rd Annual Meeting & Pre-Conference Programs of the Society for Immunotherapy of Cancer (SITC). Konferencja odbyła się w w Walter E. Washington Convention Center

  share
 • 24 października 2018
  Rozdanie nagród Pulsu Biznesu
  Rozstrzygnięto konkurs Architekci Innowacji Pulsu Biznesu.Spośród ponad 140 zgłoszonych firm w 3 kategoriach wybrano 9. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż znaleźliśmy się wśród laureatów w kategorii "Wschodzące Innowacje"

  share
 • 23 kwietnia 2018
  Wielkie otwarcie laboratorium
  W dniu 20 kwietnia 2018 roku otworzyliśmy centrum badawczo-rozwojowe, które pozwoli na zintensyfikowanie prac SDS Optic nad unikatową w skali globalnej technologią diagnostyki in vivo, bezpośrednio w organizmie pacjentki.

  share
 • 21 lutego 2018
  Research Impact w Europejskim Parlamencie
  Obecność na konferencji Research Impact w Europejskim Parlamencie w Brukseli było dla nas niewątpliwym wyróżnieniem. Zostaliśmy zaproszeni przez profesora Jerzego Buzka, który pełni funkcję Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

  share
 • 22 grudnia 2017
  Innoventure inwestuje 3 miliony w SDS Optic
  Spółka SDS Optic opracowująca nowatorską mikrosondę wykorzystywaną w diagnostyce nowotworów piersi otrzymała finansowanie w wysokości 3 milionów złotych z funduszu INNOventure. Dzięki wsparciu inwestycyjnemu startup zapowiada przyspieszenie prac nad technologią, która ma o 30 procent zredukować umieralność kobiet na raka piersi.

  share
 • 17 sierpnia 2017
  Rekordowy grant z programu Komisji Europejskiej trafia do SDS
  Zaprojektowana w Lublinie, opracowywana przy współpracy z czołowymi ośrodkami w Polsce, rewolucyjna mikrosonda inPROBE do diagnostyki nowotworów piersi otrzymała 4 miliony Euro z programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020. Jest to rekordowy grant zarówno w skali naszego kraju, jak i Europy.

  share