SDS Optic Sp. z o.o. staje się Spółką Akcyjną

Niniejszym informujemy, iż w dniu 17.05.2019 nastąpiło przekształcenie spółki SDS OPTIC z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę Akcyjną i rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym.Przekształcenie w Spółkę Akcyjną jest kolejnym krokiem w dynamicznym rozwoju firmy, profesjonalizacji jej działań oraz budowania długofalowej ścieżki rozwoju i budowy wartości dla naszych Akcjonariuszy. 

Przekształcenie SDS Optic w Spółkę Akcyjną jest też pierwszym krokiem zmierzającym do pozyskiwania kolejnych rund finansowych na rynkach zagranicznych oraz na rynku publicznym. SDS Optic chce utrzymać swoją pozycję w sektorze biotech oraz sukcesywnie rozwijać technologie nad którymi pracuje, jak również pozyskiwać nowe. 

„Zmiana formy prawnej ma na celu zwiększenie wiarygodności spółki i umocnienie jej wizerunku jako solidnego oraz godnego zaufania partnera biznesowego. Dla dalszego dynamicznego rozwoju niezbędne jest pozyskanie środków inwestycyjnych, dlatego intensyfikujemy obecnie działania wokół długoterminowej strategii, w ramach której rozważamy publiczną emisję akcji SDS OPTIC S.A. i wejście na jeden z europejskich rynków publicznych” – mówi Mateusz Sagan, Członek Rady Nadzorczej SDS Optic S.A.

SDS Optic powstał z inicjatywy małżeństwa naukowców, pochodzących z Polski obywateli Stanów Zjednoczonych, dr hab. Magdaleny Staniszewskiej oraz Marcina Staniszewskiego, którzy swoje doświadczenia zdobywali m.in. w ramach Harvard Medical School, NASA Laboratory czy Polskiej Akademii Nauk. SDS Optic jest jednym z największych w Europie i największym w Polsce beneficjentem SME Instrumentu w ramach programu „Horyzont 2020” Komisji Europejskiej, jest członkiem „Klastra Lubelska Medycyna”. Projekt uzyskał również dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programów STRATEGMED oraz PatentPlus, jak również dofinansowanie na promocję technologii na całym świecie w ramach programu GoToBrand Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W rozwój SDS Optic kwotę prawie 5 mln zł zainwestowali dotychczas: fundusz INNOventure z Krakowa, Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz inwestorzy prywatni. Obecnie SDS Optic zatrudnia około ponad 30 osób, a zespół budują doświadczeni biolodzy, fizycy, chemicy, inżynierowie biomedyczni oraz wykwalifikowany zespół projektowy. W 2018r firma otworzyła w Lublinie nowoczesne centrum naukowo badawcze, gdzie pracuje i rozwija przełomowe rozwiązania z zakresu diagnostyki nowotworowej i technologii ratujących ludzkie życie.Share FB