• 16 maja 2019
  CEBIO Forum – edycja Central Europe
  CEBio Forum ma wieloletnią tradycję. Pierwsze odbyło się w roku 2000 (wcześniej pod nazwą Bio-Forum) w Łodzi z inicjatywy prof. Tadeusza Pietruchy, biotechnologa, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ideą CEBio Forum jest wspieranie start-upów i nowoczesnych technologii z dziedziny nauk przyrodniczych
  share
 • 16 maja 2019
  Meet up Top 500 Innovators
  Dnia 8-10. maja br. odbył się VIII Meet-up Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Była to wyjątkowa okazja do spotkania reprezntatów ambasad, m.in amerykańskiej i brytyjskiej, przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedsiębiorców którzy założyli i z sukcesem prowadzą startupy.
  share
 • 16 maja 2019
  European Innovation Council Roadshow, Warszawa 2019
  W dniu 7 maja 2019 r. w hotelu Novotel w Warszawie odbyła się organizowana przez Komisję Europejską i Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE konferencja „EIC Roadshow Warsaw”. Celem wydarzenia było zaprezentowanie przedstawicielom polskiego biznesu, administracji publicznej i samorządowej oraz wszystkim zainteresowanym nowej koncepcji i oferty
  share
 • 6 maja 2019
  BIO International Convention w Filadelfii
  W ramach współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu będziemy obecni na jednej z największych konferencji biotech na świecie - BIO International Convention, która odbędzie się w Filadelfii (USA) w dniach 3-6 czerwca 2019 r. 
  share
 • 18 marca 2019
  Health Valley 2019
  W minionym tygodniu wraz z zaprzyjaźnionym Klastrem Medycyny Lubelskiej odwiedziliśmy jeden z największych eventów sektora life science & healthcare w Holandii.
  share
 • 6 lutego 2019
  LSX World Congress 6 edycja
  LSX World Congress to dwu dniowa konferencja połączona z imprezą wystawienniczą oraz strefą innowacji. Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy inPROBE uczestnikom z całego świata, nawiązaliśmy nowe kontakty biznesowe a także odwiedziliśmy CEO forum oraz bootcamp NASDAQ.
  share
 • 29 stycznia 2019
  Arab Health 2019
  Na stoisku SDS Optic prezentowaliśmy nasze rozwiązania technologiczne oraz rewolucyjny inPROBE, który spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem przez odwiedzających. Arab Health w Dubaju to najważniejsza impreza targowa w regionie Bliskiego Wschodu poświęcona branży farmaceutyczno-medycznej, odwiedzana co roku przez ponad 120 000 odwiedzających
  share
 • 27 grudnia 2018
  Bio Europe
  BIO–Europe to jedna z największych w Europie konferencji poświęconych światowemu przemysłowi biotechnologicznemu, w której uczestniczą liderzy z sektora farmacji oraz biotechnologii. Nasza technologia oraz urządzenie inPROBE zostało zaprezentowane w Polskim Hubie Biotechnologicznym zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu
  share
 • 15 listopada 2018
  Medica 2018 Dusseldorf
  W dniach 12-15 listopada byliśmy obecni na targach MEDICA, które stanowią jedno z największych wydarzeń targowo/konferencyjnych na świecie dedykowanych sektorowi medycznemu. Event był doskonałą okazją do zaprezentowania technologii inPROBE na arenie międzynarodowej.
  share
 • 11 listopada 2018
  SITC 2018
  W dniach 7-11 listopada 2018 uczestniczyliśmy w 33rd Annual Meeting & Pre-Conference Programs of the Society for Immunotherapy of Cancer (SITC). Konferencja odbyła się w w Walter E. Washington Convention Center
  share
 • 24 października 2018
  Rozdanie nagród Pulsu Biznesu
  Rozstrzygnięto konkurs Architekci Innowacji Pulsu Biznesu.Spośród ponad 140 zgłoszonych firm w 3 kategoriach wybrano 9. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż znaleźliśmy się wśród laureatów w kategorii "Wschodzące Innowacje"
  share
 • 23 kwietnia 2018
  Wielkie otwarcie laboratorium
  W dniu 20 kwietnia 2018 roku otworzyliśmy centrum badawczo-rozwojowe, które pozwoli na zintensyfikowanie prac SDS Optic nad unikatową w skali globalnej technologią diagnostyki in vivo, bezpośrednio w organizmie pacjentki.
  share
 • 21 lutego 2018
  Research Impact w Europejskim Parlamencie
  Obecność na konferencji Research Impact w Europejskim Parlamencie w Brukseli było dla nas niewątpliwym wyróżnieniem. Zostaliśmy zaproszeni przez profesora Jerzego Buzka, który pełni funkcję Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
  share
 • 22 grudnia 2017
  Innoventure inwestuje 3 miliony w SDS Optic
  Spółka SDS Optic opracowująca nowatorską mikrosondę wykorzystywaną w diagnostyce nowotworów piersi otrzymała finansowanie w wysokości 3 milionów złotych z funduszu INNOventure. Dzięki wsparciu inwestycyjnemu startup zapowiada przyspieszenie prac nad technologią, która ma o 30 procent zredukować umieralność kobiet na raka piersi.
  share
 • 17 sierpnia 2017
  Rekordowy grant z programu Komisji Europejskiej trafia do SDS
  Zaprojektowana w Lublinie, opracowywana przy współpracy z czołowymi ośrodkami w Polsce, rewolucyjna mikrosonda inPROBE do diagnostyki nowotworów piersi otrzymała 4 miliony Euro z programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020. Jest to rekordowy grant zarówno w skali naszego kraju, jak i Europy.
  share